wybór kosiarki do ogrodu

W jaki sposób wybrać kosiarkę do ogrodu?

Wbrew pozorom wybór odpowiedniej kosiarki do ogrodu nie jest prosty. Obecnie na rynku jest bardzo dużo tego typu urządzeń, dlatego zanim ostatecznie zdecydujemy się na ich zakup, warto to dobrze przemyśleć. Zatem w jaki sposób wybrać kosiarkę do ogrodu?wybór kosiarki do ogrodu

Przede wszystkim wybierając kosiarkę do swojego ogrodu, powinniśmy zastanowić się, z jakim terenem mamy do czynienia. Na rynku możemy spotkać trzy główne typy kosiarek. Jest to kosiarka ręczna oraz spalinowa, jak również kosiarka elektryczna.

Jeżeli nasz teren wokół domu jest niewielki oraz nie ma żadnych wzniesień, a trawa zazwyczaj nie rośnie wysoka, powinniśmy zdecydować się na kosiarkę ręczną. Jest to urządzenie napędzane siłą ludzkich mięśni, jednak to właśnie dzięki niemu możemy cicho wykosić niewielkie podwórko. Jednak należy pamiętać, iż jeżeli często kosimy, ostrza kosiarki mogą się stępić, dlatego warto pamiętać o nich i systematycznie je ostrzyć w serwisie. Jest to urządzenie, które polecane jest w szczególności do niewielkich terenów, gdzie nie musimy użyć wiele siły aby zadbać o trawnik.

Drugi m dostępnym rodzajem kosiarek jest model spalinowy. Jest to najbardziej popularne urządzenie, na zakup którego w ostatnim czasie decyduje się bardzo wiele osób. Dzięki niemu możemy wykosić nawet wysoką trawę, której z pewnością nie przycięlibyśmy za pomocą kosiarki ręcznej. Doskonale nadaje się do dużych powierzchni, ponadto często charakteryzuje się dużą mocą. Jeżeli zdecydujemy się na zakup tego typu modelu, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na silnik. Wyróżnia się silnik dwusuwowy oraz czterosuwowy. Silnik dwusuwowy jest zdecydowanie głośniejszy, jednak idealnie nadaje się do pracy w trudnym terenie, ponieważ taka kosiarka charakteryzuje się niską wagą. Z kolei silnik czterosuwowy jest zdecydowanie bardziej cichy, jednak każde urządzenie, które jest w niego wyposażone staje się także bardziej ciężkie. Podczas zakupu powinniśmy zwrócić także uwagę na moc silnika oraz na szerokość, jak również wysokość koszenia. Nie powinniśmy zapominać również o obudowie kosiarki. Warto także dokładnie się przyjrzeć, czy urządzenie posiada także dodatkowe funkcje. Zalicza się do nich między innymi kosz na trawę. Jest on szczególnie przydatny w przypadku, gdy kosimy duże obszary.

Ostatnim rodzajem kosiarek jest model elektryczny. Niestety aby wykosić duży tren, musimy zainwestować w przedłużacz, ponieważ taka kosiarka działa tylko i wyłącznie w przypadku, gdy jest podłączona do gniazdka. Podczas jej zakupu warto sprawdzić także podobne parametry jak w przypadku modelu spalinowego. Ważna jest między innymi szerokość oraz wysokość koszenia, a także moc silnika, jak również obudowa.

Obecnie bardzo wiele osób posiada swój ogród. Bardzo często pragniemy, aby nasz trawnik wyglądał idealnie. Z tego powodu decydujemy się na jego systematyczne koszenie. Jednak warto pamiętać o tym, iż jeżeli rzeczywiście chcemy cieszyć się idealnym wyglądem terenu wokół naszego domu, powinniśmy zainwestować w odpowiedni sprzęt. Najlepszym rozwiązaniem będzie wysokiej jakości kosiarka spalinowa, która sprawdzi się w każdych warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.