jak odpowiednio dbać o ogród w lipcu

Pielęgnacja ogrodu w lipcu

Lipiec to doskonały czas, kiedy wszyscy odpoczywamy w gorącym słońcu i marzymy tylko o wakacjach. Jednak podczas tego wakacyjnego okresu nie powinniśmy zapominać także o swoim ogrodzie. Jest to bardzo ważne, aby odpowiednio go pielęgnować nawet podczas słonecznych, ciepłych dni. Zatem na co powinniśmy zwrócić największą uwagę?jak odpowiednio dbać o ogród w lipcu

Z pewnością każdy z nas atrakcyjny ogród kojarzy przede wszystkim z roślinami. To właśnie one sprawiają, iż otoczenie naszego domu wygląda przytulnie. Jednak nie możemy zapominać o tym, iż rośliny nie stanowią większości w naszym ogrodzie. W szczególności na pierwszy rzut oka każdy z nas zauważy trawnik. Dlatego jeżeli jest on odpowiednio zadbany, wówczas nasz ogród prezentuje się doskonale. To właśnie trawnik nadaje chały charakter naszej przestrzeni wokół domu. Zatem w jaki sposób o niego zadbać?

W lipcu powinniśmy dbać o systematyczne przycinanie naszej trawy. Jest to czas najbardziej intensywnego wzrostu trawy. Dlatego trawę należy kosić w miarę regularnie, co 7 lub 10 dni. Bardzo wiele osób podczas koszenia trawy popełnia podstawowy błąd i decyduje się na jej obcięcie zbyt krótko. Warto pamiętać, iż choć dzięki temu być może zaoszczędzimy swój czas i nie będziemy musieli obcinać trawnika zbyt często może okazać się, że będzie on wyglądał nieatrakcyjnie. Zbyt krótka trawa nie tylko źle się prezentuje, ale także może powodować wysuszanie gleby. Dzieje się tak dlatego, iż wyższa trawa zdecydowanie bardziej zaciemnia glebę. Z kolei niższa bardziej ją odsłania, co może doprowadzić do wysuszenia trawy. W naszym ogrodzie mogą pojawić się bardzo nieatrakcyjne, suche miejsca na naszym trawniku. Dlatego aby tego uniknąć podczas koszenia, powinniśmy zdecydować się na obcięcie naszej trawy na długość około 6 centymetrów.

Warto także pamiętać o tym, iż jeżeli nasza trawa bardzo wysoko urosła, nie powinniśmy od razu jej ścinać. Powinniśmy przede wszystkim zacząć od ścięcia około 1/3 jej wysokości. Jest to bardzo istotne, ponieważ dzięki temu nie osłabimy jej. Bardzo ważne jest także odpowiednie nawadnianie trawy. Coraz więcej osób o tym zapomina, jednak nasz trawnik potrzebuje tak samo wody, jak nasze rośliny. Jeżeli pragniemy cieszyć się jego idealnym wyglądem, powinniśmy systematycznie go nawadniać. Jest to szczególnie istotne w przypadku, gdy lato jest bardzo gorące. Wówczas nawadnianie trawnika warto przeprowadzać systematycznie. Możemy do tego celu wykorzystać zwykłego węża ogrodowego. Jednak nie powinniśmy zapominać o tym, iż na rynku obecnie dostępne są nowoczesne rozwiązania w postaci zautomatyzowanych systemów nawadniających, które możemy zainstalować w naszym ogrodzie.

Aby nasz ogród wyglądał doskonale, powinniśmy przede wszystkim zadbać o trawnik. To właśnie trawa nadaje cały charakter naszej przestrzeni wokół domu. Warto zadbać o to, aby była ona odpowiednio obcięta, jak również nawodniona. Tylko dzięki temu będzie wyglądała idealnie. Takie prace powinniśmy wykonywać systematycznie, a w szczególności warto zadbać o swój trawnik bezpośrednio przed wakacyjnym wyjazdem. Z pewnością jeżeli dołożymy wszelkich starań, nasz ogród będzie piękny.

1 thought on “Pielęgnacja ogrodu w lipcu”

  1. Myślę, że warto wspomnieć tutaj o tym, że każda roślina, a nawet trawa wymagają pielęgnacji w postaci dostarczenia im odpowiedniej ilości wody. Dlatego należy pomyśleć o wprowadzeniu do naszego ogrodu odpowiedniego systemu nawadniania, który rozwiąże ten problem. Ponadto trzeba pamiętać, że taki system ten musi składać z jednego najlepiej producenta lub dystrybutora, w celu zapewnienia jak najlepszej niezawodności ;).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.