Zamiennik Roundup na chwasty

Czy istnieje zamiennik Roundup? Tak, ekologiczny!

Totalny chwastobójca

Chyba nawet nie trzeba się zastanawiać, pierwsze skojarzenie jakie ma przeciętny posiadacz ogródka jest takie, że to musi być Roundup. Ale nie tym razem! Nowym bohaterem i to bohaterem jak najbardziej pozytywnym jest w 100% naturalny pogromca mchu i chwastów – Effect24H – herbicyd, którego efekty działania można podziwiać już po 24 godzinach,  a nawet wcześniej. Jest to środek w pełni naturalny. Nie zatruwa wody, jest bezbezpieczny dla środowiska, dla ludzi i zwierząt. Jest biodegradowalny.

Produkt 100% naturalny 

Effect24H –  głównym składnikiem tego środka chwastobójczego jest kwas nanonowy  (pelargonowy), który  w środowisku występuje w olejkach eterycznych pelargonii. Tajemnica tkwi w silnym wyciągu roślinnym. Tak mocno skoncentrowanym, że stał się skuteczną a jednocześnie w pełni naturalną bronią w walce z chwastami i mchem. Wszystkie pozostałe składniki Effect24H  są również naturalne. Effect24H – jest odpowiedzią na wciąż rosnącą świadomość społeczną i potrzebę życia w zgodzie i dbając o naturę. To odpowiedź na coraz częściej padające oskarżenia pod adresem glifosatu (Roundup), o którym  Światowa Organizacja Zdrowia coraz częściej mówi, że jest duże prawdopodobieństwo, że jest rakotwórczy. Kanada jest już gotowa na pierwszy zbiorowy proces przeciw firmie produkującej Roundup – firmie Monstanto a także Bayer (która Monstanto przejęła). Po procesie we Francji z etykiet  musiała zniknąć informacja, że preparat jest biodegradowalny, zniknęła również z etykiet polskich.

Produkt skuteczny i szybki w działaniu

Effect24H  eliminuje chwasty już po 24 godzinach. Ale pierwsze efekty jego działania widoczne są po kilku. Jest nieselektywnym herbicydem działającym na rośliny zielone, dlatego należy pozbyć się chwastów na przyszłym trawniku zanim wysieje się nasiona. Oprysk trawy będzie skutkował jej unicestwieniem. Dla zdrewniałych części roślin  jest środkiem bezpiecznym, idealnie więc nadaje się do zwalczania wszelkich chwastów a także traw w sadach, szkółkach czy winnicach. Effect24H jest nie tylko szybki w działaniu. W ciągu 24 godzin po jego zastosowaniu ulega rozkładowi, tyle bowiem trwa okres jego karencji. Po tym czasie można bezpiecznie zrywać owoce i warzywa. Można bezpiecznie wyjść z dzieckiem na spacer, wypuścić psa.

Zastosowanie

Preparat chwastobójczy Effect24H ma szerokie spektrum zastosowania. W ciągu 24 godzin upora się z mchem porastającym powierzchnie podjazdów, chodników czy ścieżek.

W ogrodzie warzywnym możemy liczyć na jego szybką i bezpieczną dla środowiska pomoc w zwalczaniu: komosy białej, mniszka pospolitego, gwiazdnicy pospolitej, starca zwyczajnego, jasnoty różowej i purpurowej czy chwastnicy jednostronnej.

Jest produktem dla osób, które żyją i swoje ogrody uprawiają w zgodzie z naturą i oczekują ekologicznych plonów. Effect24H jako produkt w 100% naturalny jest dla nich idealnym sprzymierzeńcem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.