Mączliki – zwalczanie i zapobieganie

Jeżeli masz w swoim domu rośliny balkonowe, niewykluczone, że zdarzyło Ci się zobaczyć taką białą muszkę. Ta biała muszka to mączlik szklarniowy, który oznacza kłopoty. Niemniej są to kłopoty, jakich przy odpowiednim podejściu można uniknąć. Gdyby to jednak się nie udało, zostaje zwalczanie szkodnika i o tym sobie również powiemy.

Charakterystyka mączlika szklarniowego

Skupmy się na tym, co można powiedzieć na temat mączlika szklarniowego. W końcu, jeśli mączlik szklarniowy nie będzie miał przed nami tajemnic, tak naprawdę odpowiemy sobie na pytanie dotyczące tego, jak powinno przedstawiać się zapobieganie.


Zacznijmy od wyglądu. Przez niewielką białą muszkę należy rozumieć owada o wielkości 2-3 mm. Na dobrą sprawę biorąc pod uwagę wygląd, nie powinno dojść do sytuacji, w której pomylimy tego szkodnika, z jakimś innym. Ciało owada jest podłużne, walcowate oraz pokryte poprzez białe mączyste wydzieliny woskowate. Dobrze jeszcze dodać, że osobniki dorosłe charakteryzują się niewielką ruchliwością, powolnym lataniem oraz częstym znajdowaniem się na dolnej stronie liści. Można też powiedzieć, że kiedy ludzie są przy mączlikach, szkodniki wzlatują w powietrze.

Poza tym warto też nawiązać do nazwy owada, która dla wielu osób może być po prostu myląca. Najkrócej rzecz ujmując, często w okresie upalnego lata dochodzi do sytuacji, w której mączliki wylatują ze szklarni. Jest to związane, z tym że mączlik potrzebuje nowych roślin żywicielskich. Rośliny te można znaleźć właśnie na podanych wcześniej kwiatach balkonowych, czy też roślinach znajdujących się w domu. Najczęściej atakowane są szałwie, żeniszki, paprocie, gerbery oraz fuksje.

Zwalczanie mączlików

Pora powiedzieć na temat zwalczania mączlików. Na pewno jest to ciężki do zwalczania szkodnik, ale przy odpowiednim wsparciu bez wątpienia damy radę. Przykładem może być choćby zastosowanie żółtych tablic lepowych, które wabią dorosłe osobniki. Tablice te znajdują się przy skrzynkach, w których są kwiaty. Jest to powszechnie stosowane działanie.

Innym rozwiązaniem może być skorzystanie z pomocy pewnej firmy, która może pochwalić się niebagatelnym doświadczeniem. Mówiąc wprost — chodzi o firmę Target. Jest to działalność, która powstała z myślą o wszystkich wielbicielach ogrodnictwa. Gdyby były jakieś wątpliwości, należy spojrzeć na to, że mówimy o ogromnym doświadczeniu przekładającym się na zwalczanie różnych szkodników. Warto także podkreślić, że wsparcie świadczone przez firmę Target odnosi się do ogrodników mających pasję, którym zależy na naturalnym środowisku (tak więc wszystkie produkty związane są z naturalnymi substancjami).

mospilan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.