zwalczanie insektów

Proste metody na pozbycie się pająków

Kilka pająków w domu to nie problem. Sytuacja robi się nie ciekawa gdy domostwo stało się prawdziwą oazą dla pająków i wszelkiej maści owadów. Łapka na muchy, kapeć- drastyczne ale dotychczas skuteczne metody walki z pająkami przestają wystarczać. zwalczanie insektów

Pająki mają też swoje pozytywne strony
Tak naprawdę to nie pająki są największym problemem. Niemal każda gospodyni domowa narzeka na pajęczyny- efekt ich pracy. Pajęczyny jak każdy z nas pamięta z bajek są pułapką na muchy. Obecność pająków ma więc też swoje pozytywne strony. Dzięki temu, że ich pokarmem są muchy, owadów w domu jest mniej. Szczególnie tych niebezpiecznych dla naszego zdrowia. Mogą być nosicielami larw pasożytów. Jeśli mimo to widok pająków napawa przerażeniem bądź obrzydzeniem postawmy na specjalne preparaty na pająki.

Chemią w pająki
Nowoczesne preparaty na pająki z powodzeniem można używać zarówno w domu jak i ogrodzie. Są całkowicie bezpieczne dla człowieka. Najczęściej zawierają bifentrynę. Ma ona szerokie zastosowanie w ogrodnictwie i rolnictwie. Substancja ta tworzy niewidzialną dla oka ludzkiego barierę. Choć nie zdajemy sobie sprawy z jej istnienia to dla pająków stanowi ona przeszkodę nie do przejścia. Silny chemiczny zapach skutecznie odstrasza owady przed przekroczeniem progu naszego domu. Pająki uwielbiają miejsca zacienione, gdzie ludzka ręka długo nie sięga. Popryskajmy więc preparatem na pająki ściany za szafą, kąty, strych czy piwnicę. Spryskując wszystkie drzwi i okna utworzymy swego rodzaju barierę ochronną. Profesjonalny preparat na pająki oferowany jest zwykle w spreju. By przyniósł spodziewane efekty musimy jednak wcześniej usunąć wszystkie owady z domu. Przydadzą się więc generalne porządki. Odsuwamy wszystkie meble, zaglądamy do najciemniejszych zakamarków.

Kasztany, mięta i cytryna- skuteczna broń w walce z pająkami
Chemiczne preparaty na pająki nie spodobają się zwolennikom ekologicznego trybu życia. Alternatywą dla chemicznych substancji są domowe metody walki z pająkami. Warto sięgnąć po sposoby praktykowane przez nasze mamy i babcie. W walce z tymi owadami ogromną rolę odgrywa zapach. Pająki nie lubią w szczególności zapachu kasztanów, cytryny czy mięty. Tak jak środkiem owadobójczym tak również cytryną czy miętą wysmarujmy miejsca, w których przebywają pająki. Możemy nimi potraktować wszystkie futryny i okna.

Odstraszacz dźwiękowy
W walce z pająkami z pomocą przychodzą również wszelkiego rodzaju gadżety. Ciekawą propozycję stanowi odstraszacz dźwiękowy. Dla ludzkiego ucha dźwięki emitowane przez to urządzenie będą całkowicie niesłyszalne. Na pająki to skuteczna broń. Gadżet dobry dla tych, którzy nie chcą pająków pozbawiać życia a jedynie chcą ich odstraszyć.

Moskitiera na pająki i inne owady
Dom położony na wsi czy pod miastem to prawdziwa pożywka na wszelkiej maści owadów. Nie tylko pająków. Gdy ilość niechcianych stworzeń przekracza punkt krytyczny warto dokładnie zabezpieczyć cały dom. W tym celu należy zdecydować się na moskitiery. Oczywiście widok moskitiery nie każdemu przypadnie do gustu. Musimy też sami zadbać o to co znajduje się wokół domu. Wszelkie odpady, gruzy nie mogą leżeć bezpośrednio pod oknem. Ważne jest również to gdzie sezonujemy drewno. Powinno ono znajdować się w pewnym oddaleniu od domu. Należy tez wyeliminować pozostałe owady w domu. Jak była już wcześniej mowa, stanowią one pożywkę dla pająków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.