po co nabłyszczacz liście roślinom

Czym jest nabłyszczacz do roślin i dlaczego warto go używać?

Nabłyszczacze do roślin to specjalne preparaty. Odpowiadają one za nadanie świeżego wyglądu oraz pięknego połysku zarówno liściom, jak i kwiatom różnego typu roślin. Bardzo często w ich składzie znajdują się wyciągi pochodzenia naturalnego, na przykład oliw, bursztyn i wosk pszczeli. Dzięki temu nabłyszczacze do roślin są w stanie ograniczyć negatywne zjawisko zwane jonizacją powietrza, które występuje u niektórych gatunków roślin. Nabłyszczone za pomocą preparatu liście są również w ten sposób zabezpieczane przed nadmiernym osiadaniem różnego rodzaju zanieczyszczeń, na przykład pod postacią kurzu.

Nabłyszczacze do roślin
Dostępne na rynku nabłyszczacze mogą z powodzeniem wykorzystywane przy pielęgnacji roślin domowych. Zastosowanie produktów tego typu nie tylko nabłyszcza liście, ale również usuwa z nich różnego rodzaju plamy. Nabłyszczacz do roślin jest preparatem bardzo wygodnym w użyciu, dzięki czemu nie wymaga angażowania dużych środków do poprawy estetyki różnego rodzaju domowych eksponatów doniczkowych. Doskonale sprawdza się przy pielęgnacji kompozycji i bukietów kwiatowych, znacząco poprawiając ich walory wizualne. Dobry nabłyszczacz do roślin jest w stanie zapewnić im zdrowy i naturalny połysk, a także zapobiega nadmiernemu osadzaniu się kurzu. Skutecznie likwiduje także plamy wapienne, które bardzo często powstają na skutek zraszania.

Stosowanie nabłyszczaczy do roślin
Przeważnie produkty nabłyszczające sprzedawane są w formie wygodnego, specjalnie oznakowanego sprayu. Dzięki temu można bez problemu stosować je w warunkach domowych, bez obawy o zbyt skomplikowaną obsługę lub złe dobranie produktu do gatunku rośliny.. Stosowanie nabłyszczacza do roślin warto połączyć z pielęgnacją przy pomocy odpowiedniej, dużej ściereczki. Najlepiej wybrać produkt nasączony sprawdzonymi substancjami nawożącymi nabłyszczającymi. Dzięki temu uzyskać można za jednym zamachem skuteczne oczyszczanie, nabłyszczanie oraz nawożenie liści i kwiatów. Oprócz zapewnienia naturalnego, pięknego i długotrwałego połysku, istotną zaletą nabłyszczaczy do roślin domowych jest skuteczne ograniczenie transpiracji liści nawet w najbardziej suchych pomieszczeniach. Jednocześnie nabłyszczacze do roślin to preparaty w żaden sposób nie zakłócające naturalnego procesu oddychania roślin.

Nabłyszczanie i kompleksowa pielęgnacja roślin
Niektóre nabłyszczacze do roślin pełnią również funkcję nawozu dolistnego, uzupełnionego dodatkowego mikroelementami. Przeznaczone są przede wszystkim dla roślin posiadających zgrubiałe, pokryte nieco woskowym nalotem liście. Zazwyczaj preparaty tego typu stanowią roztwór alkoholowy na bazie bursztynu i wosków pszczelich. Nie tylko zwiększają one połysk liści, ale również wzmacniają naturalne woski znajdujące się w niektórych roślinach. Niektóre preparaty nabłyszczające są również w stanie przedłużyć trwałość kwiatów ciętych, umieszczonych na przykład w wazonie. Korzystnie wpływa to na intensywność ich barwy oraz kolor, a także ogólny rozwój. Dodatkową zaletą nabłyszczaczy do roślin z nawozem dolistnym jest fakt, że mogą one opryskiwać także w pozycji pionowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.