wybór roślin kwitnących jesienią

Jesienny ogród

Większość osób w okresie jesiennym uważa, że roślinność w ogrodzie właśnie przechodzi w stan uśpienia. Jest to oczywiście prawdą, ale nie możemy zapominać o kwiatach, których okres kwitnięcia przypada właśnie na wrzesień i październik. Do takich roślin zalicza się, między innymi: wrzosy, begonie, astry, chryzantemy oraz dalie. Także jeżeli chcemy mieć kolorowy ogród to powinniśmy pomyśleć o zasadzeniu właśnie tych kwiatów. Oczywiście, są to tylko wybrane gatunki. Wyszukaliśmy jednak te, które są najpowszechniej znane i najłatwiej dostępne.
wybór roślin kwitnących jesienią

Wrzosy
Piękne kwiaty, które można także hodować w doniczkach. W warunkach ogrodowych najlepiej rozwijają się sadzone w grupach (w odległości około trzydziestu centymetrów) . Lubują się w mało wilgotnych powierzchniach. Jeżeli występuje suchy okres kwiaty należy podlewać niewielką ilością wody, ale dosyć często. Warto też zdecydować się na nawożenie wrzosów. Oprócz tego do prac wykonywanych przy wrzosach zalicza się też ich kwietniowe przycinanie. Należałoby do tych czynności kupić dobrej jakości nożyce, które będą bezpieczne dla naszych roślin.

Begonie
Begonie są kwiatami ozdobnymi, które nie pochodzą z Europy, lecz z krajów tropikalnych. W związku z tym kwiaty sadzone w gruncie uważane są za rośliny jednoroczne. Szacuje się, że na całym świecie występuje nawet tysiąc pięćset ich gatunków. Najpopularniejszą odmianą są begonie stale kwitnące. Występują w wielu wariantach kolorystycznych. Rośliny te są dosyć proste w uprawie, więc można je spotkać w wielu ogrodach. Lubią tereny wilgotne, zaś nie przepadają za miejscami mocno nasłonecznionymi.

Astry
Astry są roślinami ozdobnymi o pięknych kwiatach. Doskonale sprawdzają się w ogrodach stylizowanych na różne style. Jest to spowodowane tym, że występują w bardzo wielu rozmiarach i kolorach. Niepodważalną zaletą tych roślin jest również ich dosyć łatwa uprawa. Astry bardzo dobrze rozwijają się w miejscach nasłonecznionych oraz umiarkowanie wilgotnych. W przypadku odmian wysokich roślinom należy zapewnić odpowiednie podpory. Warto także stosować dedykowane nawozy, które przyspieszą rozwój kwiatów.

Chryzantemy
Chryzantemy są kwiatami pochodzącymi z Azji, które kwitną aż do pierwszych przymrozków. Obecnie znanych jest pięćdziesiąt gatunków tych roślin. Do najpopularniejszych odmian kolorystycznych zalicza się: żółte, białe, niebiesko-fioletowe oraz kremowe. Chryzantemy mogą występować jako kwiaty jednoroczne oraz jako byliny. Dobrze rozwijają się w miejscach o dużej wilgotności oraz takich, które nie są mocno nasłonecznione. Rośliny mogą występować w dwóch wariantach kwiatowych – albo posiadają jeden duży kwiat (wielkokwiatowe) lub wiele drobnych (wielokwiatowe).

Dalie
Dalie to kwiaty ozdobne, które przybyły do Europy z Ameryki Środkowej w XVIII wieku. Badacze obecnie rozróżniają piętnaście gatunków tych roślin. Dlatego też przyjmują one różne rozmiary (od dwudziestu do stu pięćdziesięciu centymetrów) oraz barwy. Jeżeli decydujemy się na hodowlę wyższych odmian to musimy pamiętać o zapewnieniu im odpowiednich podpór. Dalie doskonale rozwijają się w miejscach wilgotnych, na żyznej glebie, w słońcu lub lekkim cieniu. Mają bardzo długi okres kwitnięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.